REZERWACJA

Leśniczówka

Leśniczówka Wieżyca,

jest idealną propozycją dla ludzi poszukujących wypoczynku i relaksu na Kaszubach, usytuowana jest w lesie, na dużym ogrodzonym terenie, mamy bogatą ofertę zarówno dla ludzi szukających aktywnego wypoczynku, jak również chcących wypocząć w ciszy i spokoju, z daleka od zgiełku miasta. Jest takie miejsce na ziemi, na Kaszubach, w województwie pomorskim, na widok którego Góra Wieżyca (328,7m n.p.m) – UŚMIECHA SIĘ każdego dnia ze swoich pięknych wzgórz pasm morenowych w Szymbarku. Tym miejscem jest -„Leśniczówka Wieżyca” która leży w krainie zwanej „Krainą Tysiąca Jezior”, obecne tu akweny należą do najpiękniejszych w Polsce, niezaludnione, nieoblegane – w tym kryje się ich magia i urok. A to wszystko na terenie chronionego Kaszubskiego Parku Krajobrazowego, gdzie liczne kompleksy leśne kryją w sobie bogactwo natury a swoją unikatową roślinnością zapraszają do odwiedzin – wyznaczonymi szlakami turystyki pieszej, rowerowej i konnej.

Pokoje

W Pensjonacie do dyspozycji Gości 6 pokoi, wszystkie z łazienkami w pokojach oraz z widokiem na zieleń i ciszę. Część pokoi posiada balkon. Poranna kawa w takich klimatach i w towarzystwie LASU – smakuje wybornie font-lato

Sala biesiadna

Sala biesiadna z kominkiem połączona jest z w pełni wyposażoną kuchnią, to duża przestrzeń gdzie każda grupa spędza wspólnie miło czas ucztując i prowadząc ciekawe rozmowy, tu odbywają się szkolenia, integracje, urodziny, tu powstają niezapomniane chwile i czas potrafi się zatrzymać 😉 Znajdziecie tu Państwo również biblioteczkę z książkami dla dużych i małych, gry planszowe, szachy, etc.

Kuchnia

Dysponujemy zapleczem kuchennym w kompletnym wyposażeniem dla grup. Lodówka, płyta indukcyjna 4 palnikowa, piekarnik, zmywarka, kuchenka mikrofalowa, dwa ekspresy do kawy, kompletna zastawa stołowa, zapewniamy obrusy do biesiadowania. Nasza kuchnia wyposażona jest we wszystko – żeby Nasi Goście czuli się jak w domu.

SPA

Na zewnątrz Obiektu znajduje się czynne przez cały rok SPA, dwa jakuzi – ruskie banie z hydromasażem, aeromasażem, oświetleniem nocnym led oraz sauna. W sezonie letnim dodatkowo czynny basen ogrodowy.

Nasz teren

Teren naszego Obiektu to rozległy obszar, w pełni ogrodzony, z zamykaną bramą wjazdową, parkingiem na ponad 10 samochodów. Tu znajduje się nasz prywatny las. Na terenie obiektu palenisko do ogniska wraz z kijami do kiełbasek, ławy biesiadne i stoły.

Domki

Na terenie Obiektu znajdują się dwa domki holenderskie (sezonowe), każdy na 6 osób, to możliwość zakwaterowania dodatkowo łącznie na 12 miejsc. Każdy domek ma wydzieloną prywatną przestrzeń do wypoczynku, posiada ławy i stoły do biesiadowania, wyposażony jest w grill.

Nasza okolica

Z okien Pensjonatu roztacza się widok na popularną w okolicy Wieżę Widokową Wieżyca – to obowiązkowy punkt wycieczki dla każdego odwiedzającego Kaszuby, jak również Centrum Promocji i Edukacji w Szymbarku gdzie znajduje się “domek do góry nogami”, najdłuższa deska świata, dom Sybiraka i wiele innych atrakcji;

W najbliższej okolicy – znajdują się liczne kąpieliska wodne z plażami,  wypożyczeniem sprzętów wodnych (rowerki, deski sup, kajaki) oraz organizowane są spływy kajakowe.

Nieopodal znajdują się stadniny koni, gdzie można skorzystać z oferty nauki jazdy, zorganizować przejazd bryczką, a sezonie zimowym współorganizujemy kuligi w zaprzęgach konnych z saniami, także wieczorową porą – z pochodniami.

W odległości 2,5 km znajdują się najpopularniejsze na Pomorzu wyciągi narciarskie – Koszałkowo Wieżyca oraz Kotlinka, w sezonie zimowym naśnieżane, działa tu kilka szkółek narciarskich, jest wypożyczalnia sprzętu, znajdują sie tam także tory saneczkarskie, zjazdy na oponkach, a także kilka restauracji.

Las

Leśniczówka Wieżyca ustytuowana jest przy Kaszubskim Parku Krajobrazowym, gdzie liczne kompleksy leśne kryją w sobie bogactwo natury a swoją unikatową roślinnością zapraszają do odwiedzin – wyznaczonymi szlakami turystyki pieszej, rowerowej i konnej.